logo

Home
Sušić: Vjerujem u uspjeh i plasman na EP PDF Ispis E-mail
Autor faruk   
Ponedjeljak, 17 Svibanj 2010 17:34

Dobro ću prostudirati igru Njemačke i ukoliko bude potrebno, prenijeću utiske srbijanskom selektoru", kaže Safet Sušić koji ističe da bi bio veoma razočaran kada Srbija ne bi prošla prvi krug na Mundijalu.

"Pape" nema dilemu oko toga ko spada u krug favorita za osvajanje Mundijala. Kaže, to su Španija, Argentina, Brazil, Engleska...

Ali, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić smatra da bi bilo veliko iznenađenje da Srbija ne izbori plasman u drugu fazu Mundijala u Južnoj Africi.

Sušić je u intervjuu banjalučkom "EuroBlicu" priznao da je spreman čak da pomogne Radomiru Antiću, ako to kormilaru "orlova" bude potrebno.

"Sa Njemačkom igramo pred početak Svjetskog prvenstva i iskoristiću priliku da isprobam neke varijante u reprezentaciji BiH. Dobro ću prostudirati njihovu igru i ukoliko bude potrebno, preneću utiske srbijanskom selektoru", izjavio je Sušić.

Takođe, vjeruje da bi njegovi "zmajevi" trebalo da primjene srbijanski recept kad su u pitanju utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

"Igramo protiv Francuza i Rumuna, koji su završili iza Srbije u kvalifikacijama za Mundijal. Možemo da primjenimo Antićevu formulu, a obzirom da imamo kvalitetan tim, vjerujem u uspjeh i plasman u Poljsku u Ukrajinu", dodao je najbolji igrač BiH svih vremena.

Sušić, koji je kao igrač učestvovao na dva Mundijala - 1982. u Španiji i 1990. u Italiji, smatra da "orlovi" imaju odličnu ekipu i fantastičan stručni štab i da bi bilo neprijatno iznenađenje ako ne prođu grupu u kojoj su pored Njemačke i selekcije Australije i Gane.

"Nemačka je Jugoslovenima nekako predodređena u posljednje vrijeme. Igrali smo protiv njih u Italiji i izgubili 4:1. U Francuskoj je tadašnja SR Jugoslavija vodila 2:0, a završeno je 2:2. "Panceri" uvijek igraju otvoreno i nikada se ne predaju. Ipak, smatram da je Gana daleko opasnija od Njemačke. U usponu su, a imaju na klupi Milovana Rajevca, koji odlično poznaje reprezentaciju Srbije".

Nekadašnji fudbaler Sarajeva i Paris Saint-Germaina za kraj je naveo nekoliko favorita za osvajanje šampionata u Južnoj Africi.

"Pored "klasičnih" favorita Brazila, Argentine, Italije, Španije i Engleske, u prvi red onih iz sijenke stavljam Srbiju, iako dosad nije bilo takvih iznenađenja u historiji svjetskih prvenstava, kao što je slučaj sa kontinentalnim. Prvaci Evrope bili su Danci, Grci, Čehoslovaci…", zaključio je Sušić.

Pregledano 160 puta

 

Ažurirano Srijeda, 19 Svibanj 2010 20:04
 

Add comment

Security code
Refresh

Anketa

Da li je Safet Sušić "odgovor" za naš plasman na EP?
 

Navijačka pjesma BiH

Preporučujemo

Eco-Friendly

Posjetilac broj:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas276
mod_vvisit_counterJuče363
mod_vvisit_counterOve sedmice1737
mod_vvisit_counterOvaj mjesec3899
mod_vvisit_counterUkupno71797

Albanija-Bosna i Hercegovina

  dana   sati   min   sek

UEFA-Euro 2012

Koje Online

-Najnoviji Clanovi:
  • exsilebizz
  • samyyy
  • almirak
  • Sandra19
  • Aylaa

Mini Chat

Latest Message: 14 hours, 18 minutes ago
  • jonn3 : ARIYyBKdMJRySaBn
  • admin : evo nacemo ovdje nesto ostanite uz nas
  • vjechnik bos : gdje se mozze pratiti utakmica sa francuskom na internetu
  • guest_2056 : ipak hvala ti :D
  • guest_2056 : e jebiga daleko mi biciklom na kosevo :D
  • gost : Cini mi se da ce na Kosevo.
  • guest_9527 : i u koliko sati
  • guest_9527 : ocel odrzati sutra trening u hrasnici
  • guest_2137 : bosnaaaaaaaaaaaaaa
  • Sejo : Svaka cast momci 3 gola u 15 minuta AFERIM

Reklame

REKLAMIRAJTE SE OVDJE!!!
Baner
Vaša reklama ovdje
Obezbjedite vaš prostor već sada.
F.K. Željezničar
One Team. One Color. One Love. Naprijed plavi!
Sjenina.com
Sjenina.com Ovdje smo samo zbog vas.

Login Forma



Sretan Rođendan

ivan radeljic.jpg

Powered by Joomla!. Designed by: Joomla Template, php hosting. Valid XHTML and CSS.